معرفی و دانلود اپلیکیشن TickTick: Todo list

آموزش کامل تیک تیک

تیک تیک یکی از کاربردی ترین ابزار در زمینه‌ی موفقیت، توسعه فردی و روانشناسی است که در وبسایت موفق به طور کامل به معرفی آن پرداخته‌ایم. TickTick در مقاله‌های توسعه فردی و مدیریت زمان به اهمیت TickTick اشاره شد.

Loading💚 ذخیره پست در حساب کاربری

معرفی نرم افزار تیک تیک

 در اپلیکیشن تیک تیک می‌توانید برای روز، هفته، ماه و یا سال خود برنامه ریزی دقیقی کنید و برای آنها زمان مشخصی اختصاص دهید  و چرخه‌ی تکرار آن را هم مشخص کنید؛ و یا عادت‌های جدیدی در خود به وجود آورید و آنها را در این نرم افزار ثبت کنید. (وبسایت رسمی اپلیکیشن)

در این اپلیکیشن همچنین می‌توانید یادداشت‌هایی برای خود ذخیره کنید و آنها را دسته بندی کنید و یا برای آنها زمان اختصاصی و ریمایندر اختصاص دهید.

ویژگی‌های TickTick

1.قابل استفاده برای سیستم عامل‌های مختلف

اپلیکیشن TickTick: Todo list برای تمام سیستم عامل‌ها از جمله اندروید، ویندوز، آی‌او‌اس و لینوکس منتشر شده است. جدای از این موارد، افزودنی‌هایی برای مرورگر و gmail هم منتشر شده است که در عکس زیر آنها را ملاحظه می‌فرمایید. این یکی از مهمترین مزیت‌هایی است که در این اپلیکیشن موجود است و شما می‌توانید در هر زمان، با هر سیستم عاملی به وظایف و یادداشت‌های خود دسترسی داشته باشید.

 تیک تیک برای تمام سیستم عامل‌ها

2.امکان تنظیم زمان و یادآور

در این اپلیکیشن شما می‌توانید برای وظایف و یا کارهای خود، زمان مشخص کنید. همچنین می‌توانید برای آنها یادآور و ریمایندر با قابلیت‌های سفارشی سازی شده اختصاص دهید، از جمله قابلیت‌های سفارشی سازی، امکان اختصاص زنگ دلخواه . امکان ایجاد چندین یادآور است.

  صفر تا صد توسعه فردی + برنامه توسعه فردی در 7 مرحله

قابلیت ایجاد تایمر

3.امکان افزودن یادداشت

شما می‌توانید در تیک تیک یادداشت‌های خود را ذخیره کنید. از این قابلیت حتی می‌توانید برای ثبت خاطرات نیز استفاده کنید.

4.قابلیت گرفتن خروجی از یادداشت‌‌ها و وظایف

شما می‌توانید در صورت لزوم از مواردی که در ticktick ذخیره کرده‌اید، فایل پشتیبان و خروجی بگیرید.

5.قابلیت جستجو بین وظایف

قابلیت جستجو بین وظایف و یادداشت‌ها از دیگر مواردی است که در این اپلیکیشن کاربردی وجود دارد. زمانی که موارد وارد شده زیاد شد و شما دنبال مطلب یا کلمه‌ی خاصی می‌گردید، این قابلیت کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 سرچ در وظایف

6.امکان سینک کردن وظایف در سیستم عامل‌ها

همانطور که ذکر شد تیک تیک برای سیستم عامل‌های مختلف کاربرد دارد و در چنین زمانی امکان سینک شدن این سیستم عامل ها باید وجود داشته باشد که در تیک تیک این امر محقق شده است.

7.وجود داشتن ویجت کاربردی

از ویژگی‌های جالب و جذاب دیگری که این برنامه دارد می‌توان به قابلیت اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی اشاره کرد. در عکس زیر نمونه‌ی یک ویجت را مشاهده می‌کنید.

 قابلیت ویجت در تیک تیک

8.داشتن قابلیت پومودورو

پومودورو یک سس سنتی ایتالیایی است اما پومودورو قابل استفاده در مدیریت زمان نیز هست. شما می‌بایست پس از 25 دقیقه کار 3 الی 5 دقیقه استراحت کنید. در این اپلیکیشن این کار در دوره‌های زمانی مختلف قابل انجام شدن است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید در یک روز قصد دارید چه تعداد پومودورو قصد دارید انجام دهید.

قابلیت پومودورو در تیک تیک

9.دسته بندی وظایف

از دیگر قابلیت‌ها می‌توان به دسته بندی وظایف و یادداشت ها اشاره کرد. شما می‌توانید آنها را در فولدرهای مختلف و یا تگ‌ها دسته بندی کنید.

قابلیت دسته بندی در تیک تیک

10.مرتب سازی وظایف و یادداشت‌ها با drag and drop

قابلیت مرتب سازی وظایف و چینش انها بر اساس اولویت یا نام آنها از دیگر قابلیت های تیک تیک است.

  معجزه‌ی "روتین روزانه" (تعریف + 10 پیشنهاد روتین صبحگاهی)

11.امکان ایجاد زیرشاخه برای وظایف

نکته‌ی خوبی که در اپلیکیشن TickTick وجود دارد این است که شما می‌توانید برای هر وظیفه زیر شاخه هایی ایجاد کنید. با انجام هر مرحله از وظیفه‌ی اصلی، می‌توانید درصد پیشرفت خود را مشاهده کنید.

12.امکان تنظیم کردن اولویت

یکی از نکات مهمی که در مدیریت زمان قابل مطرح شد، انجام کارهای مهمتر در سریعترین حالت ممکن است. در تیک تیک نیز شما می‌توانید برای هر یک از وظایفی که مشخص می‌کنید، اولویت مشخص کنید.

13.قابلیت تکرار وظیفه

قابلیت تکرار وظایف در دوره‌های مختلف روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه از قابلیت‌های مهم تیک تیک است.

نحوه ثبت نام در وبسایت

در این ویدئوی آموزشی نحوه ثبت نام در ticktick و همچنین افزودن یک وظیفه و زیرشاخه‌های آن نمایش داده شده است.


آیا این مقاله مفید بود؟
‌ ‌ میانگین 4.7 از 3 نظر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مقاله 🔗
movafagh.org/?p=1180
مقالات پیشنهادی

به نظر میرسد چیزی که دنبالش هستید یافت نشد.

آیا این مقاله مفید بود؟
‌ ‌ میانگین 4.7 از 3 نظر
اسکرول به بالا